23 Mart 2012 Cuma

Ricky Martin'in Erkek Arkadaşı Carlos ve İkizleri Matteo-Valentino

Ricky Martin eşcinsel olduğunu açıklayalı çok olmuştu. Taşıyıcı anne vasıtasıyla ikiz çocukları olan, kendi ülkesi Porta Riko'da eşcinsel evliliklere izin verilmediği için İspanyol vatandaşı olup erkek arkadaşı Carlos'la evlenmek için gün sayan Ricky'nin ikizleri Matteo - Valentino ve sevgilisiyle fotoğraflarını yayınladı Vanity Fair dergisi. Minik adamlar nasıl yakışıklılar tarifsiz. Yalnız düşünmeden yapamıyorum taze bir anne olarak. Anne figürü olmadan, iki babalı çocukların büyüyünce psikolojileri nasıl olacak. Sadece kendi duygularını tatmin etmek bebeklerin nasıl büyüyeceklerini düşünmeden onlara zorla bu hayatı sunmak bencillik geliyor ne yalan söyliyeyim.

34 yorum:

 1. Ben hangisine anne hangisine baba diyorlar ona takıldım, malum çiftlerden birisi daha feminen takılıyor, baktım ama hangisi çıkartamadım:)

  YanıtlaSil
 2. ricky kadar şanslı olmayanlardanım. Türkiye'de açıklamak imkansız yakın çevren harici.onlar anne figürü olmadan büyüdükleri için bunu yokluğunu hissetmiyorlardır.Her çiftin çocuk hayali vardır unutmayın. yakında Ellen ve Portia'da yaparlar onlarda da baba figürü olmayacak ve bunu hissetmeyecekler bile. Mutlu bir ortam olması yeterli. çocukların yüzlerine bakın nasıl mutlular.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. herkesin duygularına saygılıyım umarım sizde kendinizi rahatça ifade edebildiğiniz bir ortam bulursunuz yakın zamanda. Ama anne özleminin ne kadar güzel şartlarda büyüdüğünüzle alakası olduğunu düşünmüyorum. O içgüdüsel bir şey ve ihtiyaç 50 yaşına gelseniz bile var.

   Sil
 3. psikolojilerinin nasıl olacağı gerçekten de tartışılır ama fotoğrafta gördüğüm bu evde 4 yakışıklı adam potansiyeli var.yaaa nasıl yakışıklılık bu böyle allah özene bezene yaratmış.ikizlere bayıldım:)

  YanıtlaSil
 4. ikizleri ricky gibi çok yakışıklılar

  YanıtlaSil
 5. "Sadece kendi duygularını tatmin etmek bebeklerin nasıl büyüyeceklerini düşünmeden onlara zorla bu hayatı sunmak bencillik geliyor ne yalan söyliyeyim."


  bu söylediğiniz heteroseksüel çiftler için de geçerli olmuyor mu? bir çocuk anne ya da babasını seçerek mi geliyor dünyaya da homoseksüelin çiftlerin çocuk sahibi olmasını bencillik olarak nitelendiriyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. insan bir bebeği olmadan önce nasıl bakacağını hiç bilmediği bir şeyi düşünerek öyle stresse giriyor ki, 9 ay karnında taşımasına rağmen. Ve bebek dünyaya geliyor her şey öyle içgüdüsel öyle yolunda gidiyor ki anne kendine inanamıyor baba elinde alıp tutamazken haftasında işin masterı olmasına. Yani seçme seçilme bakılma bakılmama durumu değil. Bazı şeyler içgüdüyle oluyor anne bebek arasında kim ne derse ne desin bunu bir baba veremez ona. Kaldı ki büyüdükçe sorgulayınca anne baba kavramlarını kendinde olmayanı istedikçe. ya da neden böyle dedikçe, düşünmesi cevap vermesinden daha zor.hem çocuklar hem baba için.

   Sil
 6. Bana ricky anne faktörü gibi geldi,kilo da almış:))

  YanıtlaSil
 7. benim de aklıma bir anne olarak "anne" eksikliği geldi direk. bu homoseksüel çiftlerin çocuk edinemeyeceği fikri olarak algılanmasın lütfen. modaeratorün de dediği gibi annelik içgüdüsüyle düşündüğümüz bir durum bu. çocuklar içgüdüsel olarak annelerine bağlı oluyorlar bu sebeple lezbiyen çiftlerin bu sorunu yaşayacaklarını sanmıyorum mesela.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tamamen bunu demek istiyorum. annem anne olmadan anlayamazsın derdi hep. gerçekten anne olunca anlaşılıyor bazı şeyler.

   Sil
 8. hepsi çok mutlu ve sevgi dolu görünüyorlar. onlar için gerçekten çok mutlu oldum. birçok kadın ve erkek evliliklerinde bu mutluluğu bu tabloyu yakalayamazken onlar bunu başarmışlar. bu durum çocuklar için de olumlu bir yaşam oluşturacaktır bence. bedensel boyut olayını aşmış ve ruhsal yönleri ağır basan bir ilişki şekli bu. çok hoşuma gitti bu haber. ömür boyu mutlu olmalarını dilerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "kişisel" tercihlerinde herkes mutlu olsun verdikleri kararlardan tabii.

   Sil
 9. eşinden ayrı, hayat mücadelesi içinde tek başına çocuk büyüten bir annenin baba figürü olmadan yetiştirdiği evladından daha kötü durumda olacaklarını düşünmüyorum ya da aynı şekilde evli ve geçimsizlik sorunları olan, özellikle toplumumuzda malesef genel olarak görülen annenin mutsuz ve sıkışmış olduğu bir evde yetişen çocuktan çok daha iyi durumda olacakları kesin. çocuklar bizim toplumca "anne çocuğu" dediğimiz yaştalar şu an ve bir anne figürü olmamasına rağmen nasıl mutlu gözüküyorlar resimde. önemli olan bu bence.

  adsız yorum yazan arkadaşım, senin adına çok üzgünüm ve toplumumuz adına senden özür diliyorum. bir insanı cinsel tercihiyle değerlendirmek ne acı.. dilerim ileride çocuklarımız cinsel tercihleri konusunda yargılanmaz/kimseyi yargılamazlar..

  bence çocuklar ikisine de baba diyordur, hatta onlarda birbirlerine karıcım/kocacım demiyorlardır muhtemelen, eminim espridir yaptığınız ama bir gün bunlardan sıyrıldığımızda tüm sorunlarımız da çözülecek bu konuda.

  çok uzun yazdım, özür.. sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim uzun olur mu, herkesin yorumlarına yer veriyorum. fikirlerinize saygı duyuyorum ama ben hala bu bahsettiklerinizin üzerinde telafisiz bir dönem olduğunu düşünüyorum

   Sil
 10. üzülüyorum bu duruma gerçekten biz vardık rickym nie böyle yaptın sen hayat ne garip dimi:( çocuklar konusunda kesinlikle sana katılıyorum büyüyünce okula gidince arkadaş ortamlarında psikolojileri nasıl olacak

  YanıtlaSil
 11. bu tarz konuların konuşuldukça alışıldığına ve aşıldığına inanıyorum. Herkes istediğini yaşamakta özgür, bunlara devletler karar vermemeli.

  Ama bir gerçekte var ki;

  O Çocukları zor bir yaşam mücadelesi bekliyor. 5 yaşında bir kızım var anaokulunda doğum günü yaptık eşim işten izin alamayıp bize katılamadı ama evde kendi aramıza ayrıca yaptık, kızım güzel bir ortamda büyüyor. Ertesi gün okulda çocuklar kızıma senin baban yok dimi demişler. kızım çok ağladı babam var benim diye. öğretmenleriyle konuştum güzel bir dille anlatacağını söyledi diğer çocuklara.

  Bu çok basit , sıradan ve telafi edilecek bir anektot ama demem o ki çocuklar çok acımasız. büyükler görmezden gelebilir ama bunlar ona hep hatırlatılacak. Çokta güzeller çokta yakışıklılar .

  YanıtlaSil
 12. o cocuklara sorsalar şimdi ki ailen mi yoksa modaerator un ailesi mi olsaydı diye tabi ki kendi ailesini secer. sadece senin gibi bencil insanlar bir tek kendi mutlu herseyi mükemmel sanıyo galiba fikirlerin cok saçma ya belki oglun gelecekte seni ve esini begenmez yetemezsin ona

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok saygısızca uslubunuz, fikrinizi belirtmiyor saldırıyorsunuz. cevap vermeyeceğim size.

   Sil
 13. Yasama ozgurlugunden bahseden zihniyetler once fikir ozgurlugunu kavrayin. Buda modaerator'un fikri. Sizin nasil soyleme hakkiniz varsa onunda var.

  YanıtlaSil
 14. Belli olmaz tabi, belki mutlu belki mutsuz olurlar ama anne-babayla ilgili olmayacağını düşünüyorum ben de. Senin düşüncen de çok normal ama, kendinin belki mutsuz olabileceğini düşünüp demişsin. Kültürü farklı olacak o çocukların, TR'de olmayacaklar en basidinden; yurtdışında eşcinsellik bizim algımızdan farklı olarak daha normal. Ki bana da çok normal geliyor, cinsel tercihlerini keşke ülkemizde de çekinmeden açıklayabilseler. Anlayış görseler... Sonuçta herkes mutlu olsun, anne babalar sevgi ve ilgi versin tüm bebeklere, bir taze anne olarak hislerini paylaşıyorum, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle kişisel tercihler değil benim bahsetmek istediğim isteyen dilediği gibi yaşar hayatını ama tamamen annelik içgüdüsüyle yerinin dolmayacağını nasıl açıklayacaklarını bundan mutsuz olacaklarını düşünüyorum

   Sil
 15. Süper bir babayla birlikte annesiz büyümüş biri olarak söyleyebilirim ki Değil 2, 5 tane de babaları olsa anne figürü her zaman eksik olacaktır.bu onların bir foto çekiminde gülmelerini engellemez ama değil mi?
  Sağlıklı bir ortamda büyüyorlarsa bu onların hayatları boyunca mutsuz olacakları anlamına da gelmez.
  Ama bir yanları eksik olacak bence.

  Bu arada şu kendini bilmez edepsiz Adsız'a seslenmek istiyorum.
  Adsızlığının arkasına saklanıp insanların hayatlarını yargılamak nasıl bir abesle iştigaldir?
  Karaktersizliğin diz boyu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fikrini belirtenlere, eleştirenlere saygım sonsuz. bütün yorumları yayınlıyorum küfürlü, başka isimler/bloglar vererek yapılmış kötü yorumlar hariç .açık bir ortamda fikir beyan ediyorsak geri dönüşü oluyor illaki ama saldıranlara gülüyorum nasıl bir hırsla yazıyorlar. yazık.

   kesinlikle hep bir taraf eksik kalacak

   Sil
 16. Ben katiliyorum sana cok saglikli bir ortam olmaz soz konusu yetkisin insanlardan bahsetmioruz cocuk bunlar. Devletin koruyucu olmasi gerekir bence

  YanıtlaSil
 17. modaerator, dediklerinin hepsine katılıyorum kesinlikle. Bu çocukların ileride psikolojileri nasıl olacak, hayatlarında ne gibi sorunlar olacak, 2 adet babayla ve anne olmadan bu çocuklar aile kavramını nasıl algılayacaklar maalesef ki bunlar düşünülmemiş.Keşke taşıyıcı anne yerine yetimhanelerde sevgiye muhtaç bir çocuk evlat edinseydi.

  YanıtlaSil
 18. tercih ettikleri hayatın doğruluğu tartışılır ama önemli olanda onların mutluluğu değilmi çocukların psikolojilerine gelince dilerim aile büyüklerinin tercihlerinden etkilenmezler.

  YanıtlaSil
 19. ben onların yakıştığını düşünüyorum .
  ben ricky'nin eşcinsel olduğunu duyunca
  çok şaşırdım! !!!!?!!

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**