5 Nisan 2012 Perşembe

Moda Kütüphanesi, Vitali Hakko Kreatif Endüstriler

Türkiye'de moda ve sanat anlamında bir çok ilklere imza atan belki de taşın altına elini koyan Vakko gene moda severler için harika bir miras hazırlamış. Paylaşmaktan çok mutlu olduğum yazılardan biri daha bu post. Türkiye'nin ilk büyük özel sanat galerisi, ilk moda müzesi'nden sonra şimdi de ilk Moda Kütüphanesi'ni açtı Vakko.
Vitali Hakko'nun adını verdiği Kreatif Endüstriler Kütüphanesi  moda, mimari, resim, tasarım, fotoğraf, müzik ve sinema gibi kreatif endüstriler alanlarında, dünyanın en seçkin yayın evleri tarafından basılmış kitaplarla oluşturulan özel bir kütüphane. Valentino, Lanvin YSL ve bir çok moda devlerinin kitapları, moda tarihi gibi zor bulunan konularda, özel araştırmalar için harika bir kaynak. İçerisinde sunduğu cafe sayesinde kitabınız alıp keyifle okumanız dahil her şey düşünülmüş.

Yeri Nakkaştepe Vakko Moda Merkezi binasında, giriş ücretsiz sadece Pazartesi-Cuma saat 10.00-17.30 arası (0216) 554 08 54 no’lu telefonu arayarak ya da kutuphane@vakko.com.tr adresine mail göndererek randevu almak gerekiyor. 

5 yorum:

 1. Harika en kisa zamanda gidilmeli

  YanıtlaSil
 2. Merhaba
  Minik bir düzeltme yapmak istiyorum.İstanbul'da ilk moda kütüphanesi İstanbul Moda Akademisi'nde açılmıştır.Eminim oraya giderseniz orayı da çok beğeneceksiniz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu benim değil tespitim değil aslında, onların yazısında geçen bir cümleydi ben ona istinaden kullandım yazıda. Teşekkürler bilgi için :)

   Sil
 3. Merhaba,

  İlk Moda Kütüphanesi İstanbul Moda Akademisi(İMA)tarafından ve İMA bünyesinde 2007 yılında açılmıştır.
  Gerekli düzeltiyi yapmanızı rica ederim.

  Teşekkürler,

  Hesna Şahin
  Pazarlama ve İletişim Yöneticisi
  Head Of Marketing and Communications


  ISTANBUL MODA AKADEMISI
  Teşvikiye Cad. No: 10/1 Nişantaşı 34365 İstanbul
  T:212.219.4141-1212// F:212.232.7474
  www.istanbulmodaakademisi.com

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**