25 Mayıs 2012 Cuma

Geçen Hafta Nasıl Geçti

Bir yedim, gördüm, gezdim hafta sonu postu daha, Cumartesi günü hava yağdı yağacakken sabah çıktık evden 10'da. Yanımıza 1kg erik stoğumuzu da aldık kahvaltı niyetine, Caddebostan sahil'den başladık yürümeye. O kapalı havaya bakıp yağarsa şuraya kaçarız yağarsa buraya kaçarız diye 14 km yürümüşüz :) Rüzgo'yu kremlemiştim her ihtimale karşı ama biz fena yanmışız. Kapalı hava mercek görevi görür vızırtısı doğruymuş:)
Pilimiz bittikten sonra zaten arabanın bagajında 4 mevsim hazır nazır olan piknik örtüsünü serip oturduk Caddebostan Migros'un arkasında her zamanki yerimize. Yanımıza örtülerini seren ailenin tatlı bıdığıyla bizim Pirana sosyalleşmeye başladılar. Çok zevkliydi ama o an aklımıza düşen yaktığımız kalorilerin rahatlığından olsa gerek  rakı balık olunca evin yolunu tuttuk akşam üstü.
Hemen dostlar ayarlandı ve zar zor yer bulabildiğimiz ve şiddetle tavsiye edebileceğim bir mekan olan Set Balık'a gittik. Kredi kartı geçmiyor ve rezervasyon şart ama hem ekonomik hem çoook lezzetli bir mekan aklınızda olsun.
Ben mezelerle yaşayabilirim balık yemesem de olur öyle lezzetli ki her şey ama onca yolu gitmişken Izgara Levrek'ini yemeden dönülmez:)
Rüzgo'yu galetesiyle zaptettik bir süre sonra balık yedirdim artık daha da tutamayınca saldım masa masa dolaştı gene :) Sanırım biz rahat bir aileyiz aman öpmesinler, tutmasınlar, yanağını sıkmasınlar diye düşünmüyorum, fanusta yaşamıyoruz ve sırf bizim çocuğumuz yok çok korumacı olmamak lazım.
Pazar da başka arkadaşlarımızla özlem giderdik. Burnumdan geldi ama Rüzgar artık saniye durmuyor, üzerlerine bira döktü, ortalığı birbirine kattı çocuklu olup çocuksuz birileriyle dışarı çıkıp bu tarz şeyler yaşayınca insan çok mahcup oluyor. Allah'tan yabancı değil çocukluk arkadaşlarımız kucaklarından inmedi, onlara  kalsa gayet mutlular benim stres yaptığımı söylüyorlar ama insan gene de utanıyor durmayan çocuk karşısında.
Aklım dünkü km'lerde kalmış olmalı ki soluğu Kalamış Happy Moons'da aldık gene kocaman fajita'yı bitirdim, evet yaptım bunu:)) Ertesi gün anladık ki ikinci dişi de çıkmış Pirana'nın meğer huysuzluğu ondanmış. Sanırım 4'lü tamamlanana kadar bu stresli günler devam edecek.
Bluz H&M - Jean Stradivarius  - Ayakkabı Asos
Çook uzun zamandır jean giymemiştim ne giydim postu yaparım diyordum ama tüm fotoğraflar anlamadığım şekilde silinmiş. Geçen hafta postunu hazırlayana kadar yeniden hafta sonuna giriyoruz daha hızlı olmalıyım sanırım:)

" yorumları onaylarken yanlışlıkla silindi hepsi, bilginize"

11 yorum:

 1. Sahil ve Happy Moons dedin, ben bittim:) Bu arada evet çocuklu olup, çocuksuz ailelerle görüşmek ya da kız kıza çıktığımızda tek çocuklu olmak kesinlikle stres yaratıyor, karşındakiler ne kadar rahat olursa olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya evet ben de bitiyorum kalamış sahil fenerbahçe parkı şu aralar en mutlu oldugum yer tabii sonlanması happy moons'la oluyor şahane :) aşıcaz ama ne zaman o duyguları

   Sil
 2. çok güzel eski formuna kavuşmuşsun fıstık gibisin =D

  YanıtlaSil
 3. Mutlulugunuz daim olsun Rüzgar çok tatlı bi çocuk maşallah ;)

  http://amareteipsum.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Rüzgar'lı bir postu atlamak olmazzz:)Fotolar harika,sen de öyle.Rahatça Rüzgo'yu kucaktan kucağa vermen hoş ve takdir edilesi.Bazı anneler uzaktan sevmeye bile engel olup etrafa öcü muamelesi yapıyor.Bakalım ben bu pimpirik halimle nasıl olucam:)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, koruma içgüdüsü işte o duyguyu yenersen çok rahat geçiyor:)

   Sil
 5. Maşallah size:) Rüzgar gitgide daha da yakışıklı ve tatlı oluyor:) Bebeğiyle gezen ailelere bayılıyorum. Keyfiniz bol olsun;) Darısı bizim başımıza;)

  YanıtlaSil
 6. Bence hiç küçük deyip gitmemezlik yapmayın ne gezerseniz kar :) 7'aydan sonrası çoook zor ayaklanınca. Hoş ben hiç takmıyorum ama bir gerçek var artık hiç birşey eskisi gibi değil:))

  YanıtlaSil
 7. Ah Rüzgar giderek daha yakışıklı oluyor maaşAllah :) Set balık benim en favori balıkçımdır, herşey hem bu kadar lezzetli, hem de çeşit boyle bol olur mu, ana yemekte patlıcanlı levrek yapıyorlar, ona bayılıyorum ama dediğin gibi genelde ana yemege yer kalmıyor :) Afiyet şeker olsun canım, ilk İstanbul ziyaretimde gideceğim :)

  http://bir-alisveriskoligin-itiraflari.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**