25 Haziran 2012 Pazartesi

Deniz Seki'nin Yarım Dünyası

Deniz Seki sarı bikinisiyle görüntülenmiş denizde, onun haber niteliği taşıyan yanı aldığı kilolar. Basın, deniz anası diye başlık atınca ortalığı ayağa kaldırmış, ben kariyeri olan bir insanım manken değilim, lohusa kadınlar gibi gösteremezsiniz diye kendince içinde bulunduğu durumu aşağılamış. Keşke lohusa gibi ulvi bir halde olsaydı da lohusalığın bu şekilde küçümseyerek konuşulmayacak güzel bir duygu olduğunu bilseydi. Nerede bu kadında o düşünce, başka bahçelerin meyvelerine göz diksin, yalan mutluluklarla vakit geçirsin bir de üstüne yiyip yiyip içinden çıkamayınca topu başka yerlere atsın.                         hurriyet

16 yorum:

 1. kendince zor günler geçiriyor ama talihsiz açıklama.. öfkesini kontrol etse de sahne değil orası gibi mantıklı cumlelerle açıklayabilseydi durumunu.. kilo zor ama onunla sürekli eleştirilmek daha zor olsa gerek..

  YanıtlaSil
 2. denizinkiyisi25 Haziran, 2012

  6 aylık oğlu olan bir anne olarak ben de çok içerledim. keşke o da annelik duygusunu tadabilseydi. yazık...

  YanıtlaSil
 3. Demeyelim öyle ya, evet görüntüler çok çirkin, evet kadına gıcığım, evet çok kilo aldı ve çirkinleşti ama bodrum plajlarında salınmıyor ki, gitmiş tekneden giriyor garibim. Denizanası nedir yaa, ne kadar aşağılayıcı bir yorum, üstelik bunu kendi kitlesine hitap eden bloggerlar olarak sen ben değil milyonlarca kişinin okuduğu bir gazete yapıyor. Bir kadın olarak ben hiç hoş bulmadım. O da cevaben saçmalamış, panikle fotoşop falan demiş ama düşünsene arkadaşların arıyor, "deniz gazetede çıkmışsın denizanası demişler!!" Hiçbir kadın kilosu nedeniyle böyle bir hakarete layık değildir.Hele de bir erkek tarafından yapılıyorsa!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alısveriş Danışmanı'nın yorumunun altına imzamı atarım. Deniz Seki'yi son derece antipatik bulmakla birlikte gazetelerin kadınların vücutları ile ilgili böyle çirkin bir şekilde uğraşmasını daha büyük bir problem olarak görüyorum. Göbeği salmış erkekler için "Jabba the Hut" başlıkları atılmıyor, varsa yoksa kadınların vücutları; sanki umuma açık mal. O yüzden bence keşke sen de yarım dünya diye başlık atmasaydın, kimse kimsenin vücudunu bir hakaret unsuru olarak kullanmasa ne güzel olur... Deniz Seki de verdiği cevapta saçmalamış o ayrı, o da kendini savunmaya çalışırken başka bir grubu -yine kadınları- aşağılamayı seçmiş.

   Sil
  2. Gazetecilik 3.sınıf öğrencisi olarak resmen televizyonda izlediğimde ben utandım. Arkadaşlarında dediği gibi "Deniz Anası" hakaretten başka birşey değil. Kadını sevip, sevmemekte değil olay... Bu kadın manken değil, fiziğinin söz konusu olması çok saçma. Tvde kendimizi öyle bir tabirle görseydik büyük bir çoğunluğumuz o durumdan sıyrılmak için malesef saçmalayacaktı. Fox tvde yer alan magazin programı sürekli aynı şeyi yapıyor aslında. En son Ceyda Ateş'in sevgilisi başka bir bayanla görüntülendiğinde de "Ceyda Ateş -zengin koca merakından- vazgeçer de gerekeni yapar" gibi bir cümle kullanıldı. Bir anne olarak ne hissettiğinizi benim anlamam elbette ki güç olsada Deniz Seki'nin o kelimeyi magazinciler gibi kasıtlı kullanmadığı görüşündeyim. Sonuçta hepimiz kadınız ve malesef çok kolay kilo alabilmekteyiz, fiziki özelliklerin lafının edilmesini pek hoş bulmuyorum...

   Sil
 4. Kadınların sırf kiloları yüzünden bu şekilde aşağılanmasına karşıyım, yani deniz anası lafı cidden çok kırıcı. ama o da lohusaları bu şekilde itham edemez. Keşke kendini kurtarayım derken başkalarını kırmasaydı. Talihsiz bir açıklaması..

  YanıtlaSil
 5. sabah gazeteyi okuyunca aynı şeyi düşündüm. evet kimse denizanası denmeyi haketmiyor ama lohusa diye kafasında nasıl birşey canlandırıyor şaştım kaldım! lohusalık döneminin nasıl önemli bir duygu olduğunu bilebilse keşke, ve kilonun selülitin bilmemnenin nasıl da önemini kaybettiğini anlayabilse.

  YanıtlaSil
 6. Sizin başlık da şahane doğrusu:) paparazzi nasıl rezalet bi'şey böyle ya... ünlülere yazık hakikaten ama açıklamalar da kötü olmuş tabi.

  YanıtlaSil
 7. 10 yıl oluyor, Hilton'da Kenandoğulu 'RA' diye bir klup açmıştı onun açılışında görmüştüm Deniz Seki'yi yakından. Nasıl ince, nasıl fıstık gibiyi. Yıllar sonrası NuTeras'ta görmüştüm irileşmeye başlamıştı.
  Sonra abuk sabuk aşk hayatı, hapis, kilolar falan. Hayatı zorlaşmıştır herhalde, yada daha mutludur şimdi (sanmıyorum ama). Son zamanlarda kilo aldı diye onu aşağılıyorlar, o da aklınca başka bir durumu vahim gösteriyor. Lohusalığı da bu şekilde bakıldığını ilk defa Deniz Seki'den duydum.
  İlk tanınan Deniz Seki ile şimdiki ne kadar farklı...

  YanıtlaSil
 8. Ne kadar doğru söylediniz gözönündeki insanların olumlu olumsuz eleştirilmeleri işlerinin doğası gereği madem bu eleştirilere usturuplu cevap vermeyi başaramıyorlar en azından sessiz kalmayı öğrenebilseler.

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. kadının düşmanı yine kadın ne yazık ki. annelik, uyuşturucu kullanımı, hormon bozuklukları, depresyon vs..kilonun türlü sebebi olabilir ve gereksiz yere bu konulara takılınca insanlar çok üzülüyorum. yer yer çıkarmaz(!), ya da zor gündedir tabaklarca yer ya da doymuyordur en basit açıklamayla? bunun üzerinden dalga geçmek kimsenin haddi değil. kimin üzerine bu kadar gelinse saldırganlaşır ki bakın bu yazıyı da siz kızıp alındığınız için yazmışsınız. ben de hipotroid hastasıyım bu durumda biri çıkıp "dana gibi şişmiş troidli gibi yahu!" dese zerre de umrumda olmaz.lütfen artık birbirimizin bedenlerini rahat bırakalım.
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 11. reklam yapmak için sert demeçler verdiğini düşünüyorum ayrıca deniz seki hep sansasyon insanı bir kaç yıl sonra bu şekilde kazandığı popüleritesini bestelerimle buraya geldim diye dolanır.

  sansasyon kazandırır medyada. kate moss o fotoğrafla kapak olduktan sonra %1500 arttı işleri topdı top üstü top oldu.

  onlar işin raconunu biliyorlar hepsi kurmaca

  YanıtlaSil
 12. katılıyorum.ve gerçekten lohusalık dönemi ne harikaymış demek geldi içimden.en azından lohusayken hiç etrafa çemkirmiyor,nazım çekiliyordu.baş tacı ediliyordum.bu kadın bu kdar güzel duyguyu bilmeden nasılda çirkinleşebiliyor.

  YanıtlaSil
 13. Sevgili Modaerator, benim eleştirim özellikle benden önce yorum yapan Mrs.Marka'yı hedef alıyordu ama yazı ucunca benim yorumum havada kalmış >.< onun kullandığı bazı ifadeleri özellikle kullanmıştım. nedense açıklama gereği hissettim, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 14. Hatalı başlık,hatalı davranışlar,hatalı açıklamalar.. ama yorumları aşırı duyarlı buldum,bakış açısı süper :)
  Kadınların vücutlarını rahat bırakalım bence de.Kimse de böyle reklam olmak istemez ayrıca.

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**