1 Ağustos 2012 Çarşamba

Ada Vapuru Yandan Çarklı

Pazar günü Büyükada çıkartması yaptık, 3 Blogger 3 bebe 3 baba Hesionka'nın organizasyonuyla buluşuverdik. Sıcak İstanbul'a harika bir alternatif püfür püfür ese ese vapurda makara gırgır anlamadan vardık Ada'ya.
Rüzgo ve Pamuk Şeker Elora'nın ilk ada ve vapur deneyimi Banyosuyu'nun Çikolatalı Milkshake'i Alis'in tecrübeli rehberliğinde geçti. Tam teçhizatlı soft piknik çantalarımızla atladık faytonlara. Taaa en tepeye Dilburnu'na çıktık. Deniz ayaklarımızın altında enfes bir manzara nasıl güzel esiyor.
Oğlum sululuktan hiç hoşlanmaz hafta sonu diye mesaisini sarkıtmaz, Pazar sabahı bile 7,30'da kalkar kudurukluk mesaisine başlar. O günde öyle yaptı bir daha hiç uyumadan 16,30'a kadar nöbet tuttu, en sonunda naralar eşliğinde cebren ve hile ile uyuttum oracıkta. Pampişler Dilburnu'nda birbirlerini göremediler neredeyse Alis uyudu uyandı, Rüzgo uyudu ardından Elora uyudu derken bir baktık üçü bir araya gelemedi :)) Biz sakinlikten istifade harika manzaraya ve pembe bir tekneye doğru hayallere daldık:)) Hepimizin ilk defa gördüğü fuşya pembe teknenin fotoğrafını çekmediğime pişman oldum çook şirindi. Sohbet muhabbet, yeni planlarla akşamı etmişiz. Nasıl hızlı geçti onca saat hiç bir şey anlamadık. 
Hiper geçen günün bir çıkıntısı olacaktı elbet sinek böcek haşerat yemesin diye yanımda getirdiğim ilacı bebeklere sürmüştük Dilburnu'nda. Eve döndükten sonra her yerimde sivri sinek yemiş gibi kızarıklıklar kaşıntı ve batma hissi olmaya başladı ne olduğunu anlamamışken Loreathan'ın mailiyle onlarda da aynı şey olduğunu Çam böcekleri enzimlerinin alerji yaptığını okuyunca anladım. Meğer Büyükada'ya giden yüzlerce insan bundan şikayetciymiş googlelayınca çıktı her şey. 3 gün geçti kaşıntı kızarıklık batma hissi devam ediyor. Tedavi olacak da bir şey değilmiş, tuzlu suyla silmek lazımmış. Aklınızda olsun Büyükada'ya gitmeden bir kere daha düşünün şu sıralar.
Dönüş yolunda artık bebeler birbirinin pusetlerinde kimin çocuğu kimde bilemediğimiz anlardan Rüzgo Eloş'un arabasına çöreklenirken :) Neyse her şey tecrübe, Allah'tan kuzulara bir şey olmadı. Boğazına pek düşkün etçilgiller olarak çocukları satıp t bone çıkartması yapıp tüm kaşıntılardan kurtulmayı düşünüyoruz artık:)

4 yorum:

 1. blogunu ilk keşfettiğim zamanı hatırladım hamileydin o zaman tam hayal ettiğim gibi çıtı pıtı bir anne adayıydın şimdi rüzgonun bu kadar büyümesi hele soldaki fotoğrafta tatlılığı konuyla alakasız oldu ama yazmak istedim. Çook tatlısınız her biriniz imrenerek baktım baktım arkadaşlığınıza. kaşıntınız için geçmiş olsun ilk defa duydum böyle bir şeyi.

  YanıtlaSil
 2. blogger olunmaz blogger doğulur bu bebelerde doğuştan blogger :=D

  YanıtlaSil
 3. yemek yedinizmi

  YanıtlaSil
 4. Keyifler süper maşallah canım..
  Gelemediğim için çok üzüldüm ama napalım bi dahaki buluşmada inş :((

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**