9 Ağustos 2012 Perşembe

Londra 2012 Olimpiyatları'nda Sadece Geniş Omuz Tahta Göğüs Yok

Londra 2012 Olimpiyatları'nda bu gün 13.gün Türkiye açısından hiç iç açıcı geçmiyor. Tek başarımız Güreş'de Rıza Kayaalp'in aldığı bronz madalya. Dipteyiz sondayız 69 ülke arasında 69. sıradayız fenalardayız. Neyse bugün yarışacak  Milli sporcularımız tekvando'da Servet Tazegül, Atletizmde Burcu Ayhan'a başarılar. 
Olimpiyatlara farklı bir açıdan bakalım kadının her yerde kadın olabildiğini "geniş omuz tahta göğüsten" ibaret olmadığını elinden geleni ardına koymadığını görelim istiyorum. Kadın Sporcuların ful makyaj dolaşamayacağını düşünürsek en naif bakım noktaları tırnakları, onu da harika nail art'larla süslemişler. 

Rusya, Amerika, Yeni Zelanda, Almanya gibi pek çok ülkenin Atletizm, Voleybol, Kano  gibi farklı spor dallarında birleştiren en kadınsı noktaları kokoşlukları oldu. Kimi ülkesinin bayrağını ojelerle tırnaklarına sürmüş kimi her parmağına farklı bir figür çizmiş. Sonunda harika kareler çıkmamış mı, gayet kadınsı gayet seksi gayet hınzır gayet doğal, Yüksel Aytuğ'a sevgiler.                   kaynak

6 yorum:

 1. Harika bir ayrıntı yakalamışsın güzel bir post olmuş .:)

  http://kuguce.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. modayla spor ancak bu kadar güzel birleşir harika modaeratorcüm

  füsun

  YanıtlaSil
 3. bızım kızlarımızdn da naz aydemir in tokaları hep dıkkatımı ceker =))) performanslarından cok suslerıne puslerıne dıkkat ediyorum ben de :)

  YanıtlaSil
 4. bu ülkede kaç okulda spor salonu var, hangi okulda yüzme havuzu var, hiii?? ne komik değil mi eğitim sistemimiz.... ..spora verdiğimiz değerin karşılığı bu zaten.. biz bunu hak ediyoruz..sonunculuğu.daha voleybol topu vermiyor beden öğretmenler öğrencilerine oynasın diye..aman top çalınır, kaybolur, patlatırlar..suç öğretmenlerde değil ki, bu ülkede.okullarda lastik topla oyun oynuyor çocuklarımız , yok bütçe yok, malzeme yok....çocuklardan top saklayan bir ülkeyiz, çocuğum spor yapmasın dersaneye gitsin, sporcu olmasın mühendis doktor olsun diyen anneler ve babalar..ohooo , liste uzar gider..neyse canm kendi kendime sinirlendim valla.. :))sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. merhaba,blogunu uzun zamandır takip ediyorum. ilk defa yorum yapıcam yazık ülkeme nasıl bir durumdayız 69. olmak ne ezikliktir:( bu arada bakış açın çok güzel sevgiler

  YanıtlaSil
 6. ayrıca burada bi kötü söylem de var şu şekilde, yaratılışı tahta göğüslü ve geniş omuzlu olabilir. Tutup da buna böyle demek de yanlış. Kadınlık büyük memeyle de olmaz ayrıca. Aman herkes ayrı mal.

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**