8 Ağustos 2012 Çarşamba

Nevra Karaca 2012-2013 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Ilk koleksiyonuyla gerek Türkiye’de, gerekse yurtdışında büyük ses getiren, tasarımları Vogue Italia gibi moda dünyasının en prestijli dergilerinde yer bulan Nevra Karaca N°7Sonbahar-Kış 2012-2013 koleksiyonuyla Sutherland kızkardeşlerinin hikayesini kış tonlarına ve dokularına yansıtıyor.
1800’lü yılların Amerika’sında ayak bileklerine uzanan saçlarıyla birer popüler kültür ikonu haline gelen Sutherland kız kardeşlerinden ilham alan koleksiyon, siyah ve beyazın keskin geçişlerini mor, gri ve lacivertle dengeliyorNevra Karaca N°7’nin üç boyutlu dünyasını keçe, lamine saten, tül gibi kumaşlarla işliyor. 

Başarılı tasarımcı Nevra Karaca, mimari esintili, çok katmanlı, çok boyutlu tasarımlara tutkusunu Sonbahar-Kış 2012-2013 koleksiyonuna da cömertçe yansıtıyor, kalıp ve şekillerle oynayarak eşsiz formlara imza atmayı sürdürüyor. Üçüncü boyut algısını modaya taşıyan elbiselerle alışılmadık siluetlere göz kırpan Nevra Karaca N°7 koleksiyonunda deri görünümlü etek ve pantalonlar da öne çıkan tasarımlar arasında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**