20 Kasım 2012 Salı

Ear Cuff Nedir? Nerede Satılır?

Aslında İngilizce kelime kullanmak her yeni çıkan şeye ingilizce karşılığını verip onu öyle adlandırmak istemiyorum, kendi adıma dikkat ettiğim bir şey bu. Türkçe'yi çok yıpratıyor. Ha süper mi teleffuz edip yazıyorum ne yazık ki hatalarım vardır ama en azından az yabancı kelime kullanmaya çalışıyorum belki farketmişsiniz. Futbol ve Moda bu konuda başı çeken mecralardan bence. Biri erkeklerin biri kadınların %100'üne hitap ediyor. Futbol yorumcuların geri back Moda dergileri ve bloggerlar t çok chic dedikçe hem gülüyor hem üzülüyorum. Aslında sorun yeni görülen şeye Türkçe ne karşılık verilir ortak noktada buluşamamaktan çıkıyor. Tam Türkçe karşılığı vermek de havalı olmuyor mesela Kulak Manşeti demek pek sıradan bu aksesuara ama Ear Cuff değince daha havalı geliyor kulağa. Neyse konuyu dağıtmayayım,  ben kurtaramam elbetteki ama bilinçlenirsek fena olmaz.
Kesinlikle küpeden çok daha fazla bir doyuruculuk var bu kulak manşetlerinde. Kulak memesinden kıkırdağa kadar uzanıp kavrayan Chanel, Rodarte, Jil Sander gibi markaların ortaya attığı son dönemin en flaş aksesuarı. Kısa ve toplu saçlara çok yakışan bu aksesuarı binlerce euro vermeden daha ulaşılabilir fiyatlara bulmak mümkün. Aylar önce bahsetmiştim ama o zaman bu kadar ortalarda yoktu geçtiğimiz günlerde Kadıköy altıyol'da Bahariye Caddesi'ne çıkarken sol'da bir aksesuarcı var orada gördüm ayrıca Topshop, H&M, Asos bakılacak noktalardan.               kaynak

5 yorum:

 1. Ne güzel, hepimiz kendimizce bilinçli olsak 'BİZ' kurtarırız, dilimizi koruruz. Ben de çok dikkat ediyorum seçtiğim kelimelere, yazım ve imla kurallarına. Sonuçta gün içinde yüzlerce yada binlerce kişi okuyor bizleri, mutlaka olumlu yada olumsuz etkilerimiz oluyordur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalnız demode oluyorsun kullanmayınca öyle bir algı var.

   günde zirilyon tane event daveti geliyor etkinlik yazsalar olmaz havaları bozulur.

   Bir kaçına yazdım ingilizce yazmanın manası ne diye cevap gelmedi tabii ki:)

   Herkese iş düşüyor dediğin gibi dilimizi biz koruyup kollamalıyız elimizde ne kaldı Türk'lüğümüze dair.

   Sil
 2. look demiştiniz unutmadım

  YanıtlaSil
 3. Türkeçemize özen gösteren birilerini görmek ne güzel

  YanıtlaSil
 4. Ben yurtdışından bir benzerini aldım ama adının bu olduğunu bile bilmiyordum :)
  Fazladan aldığım "Ear Cuff" :P u satıyorum hatta. İsteyenler bana ulaşabilir :)

  http://turkiyedesatiyorum.blogspot.com/2012/11/cok-degisik-yurtdsndan-gelme-ylan-kupe.html

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**