23 Ocak 2013 Çarşamba

Her Poşet Eski Kıyafet 5 TL

Hem sizin kazanacağınız hem doğanın kazanacağı harika bir projeden bahsetmek istiyorum. 21 Şubat 'tan itibaren tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de başlayacak olan  eskimiş veya giyilemeyecek durumda olan bir poşet dolusu kıyafetlerinizi;
 • İstinye Park, Marmara Forum ya da Ankara Cepa'daki H&M’lere bırakıyorsunuz. 
 • Her türlü markadan, her türlü şartta kıyafet kabul ediyor H&M.
 • Kişi başı günde en fazla 2 alışveriş poşeti bırakabilirsiniz.
 • Her bırakılan eski kıyafetlerin olduğu poşet karşılığında 5 TL hediye çeki alacaksınız.

Tüm bu projenin amacı her sene tonlarca tekstil ürünü çöp olarak atılıyor. Yapılan araştırmalara göre atılan kıyafetlerden %95 oranında tekrar kullanılabilir, giyilebilir yada geri dönüştürülebilir durumları var. Uzun vadede H&M, ürünlerin çevreye olan etkisini azaltarak, tekstil iplikleri için kapalı bir döngü yaratmak istiyor. Amaç, tekstil ipliklerinin tekrar kullanılmasını sağlayacak teknik çözümler üretmek. 

Düşünsenize dünya ile aynı anda global bir ayaklanma var çevre için yapılan. Herkes eskilerini verse fena mı olur? hem siz karlı olun hem geri dönüşüme katkınız olsun. 21 Şubat Perşembe günü eski kıyafetlerinizi yukarıda belirttiğim size en yakın H&M'e bırakmayı unutmayın.

3 yorum:

 1. Poşet diye genel belirtmek biraz sakıncalı olmuş çünkü Türk milleti malum, tişörtlerini ayrı ayrı poşetleyerek her seferinde 5 TL almayı hesaplar :) Herhalde vardı bir gram/kg şartı falan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. katılıyorum bir kg belirtilmeli neye göre poşet. hergün 2 poşet götürsem 10 tl bir haftada 50 tl mi kazanıcam şimdi iyiymiş

   Sil
 2. Mantıklı bir proje olmuş, bu faydalı paylaşım için teşekkürler :)

  http://tasarimyagiyor.blogspot.co.at/

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**