14 Şubat 2013 Perşembe

Rihanna'nın Saç Problemi

Rihanna'nın Grammy 2013 Ödülleri'ndeki saçları Naomi Campbell'ın saç dökülmesinden oluşan yer yer kellik problemini hatırlattı bana. Özellikle Naomi'nin geçen yıl denizden çıktığındaki ıslak saçları arkaya doğru kayınca paparazilerin yakaladığı bir kaç kare vardı ki ciddi oranda saçları dökülmüş. Bu kamufle etmiş hali yani. Bayanlarda saç dökülmesi çok rastlanan bir şey değil her ikisinde de alın bölgesinde başlayan açıklık ve çikolata renklerini düşününce belki ırksal'dır diyorum.               kaynak

5 yorum:

 1. genelde siyah ırkın saçı beyazlara göre fazla olur ama bunlarınki stres kaynaklıdır tahminimce kolay değil herkesin gözünün önünde olmak..

  YanıtlaSil
 2. Siyahilerin saçları normalde kıvırcık ya, bunlar tabi o şekilde kullanamadıkları için düzleşsin ve düzleştiğinde de keçe gibi değil ipek gibi görünsün diye bence çok ciddi kimyasallar kullanıyorlardır diye düşünüyorum. Bir de üzerine Rihanna gibi haftalık saç rengi değişimine gidince saçlar ister istemez bir yerden sonra iflas bayrağını çekiyor bence :)

  YanıtlaSil
 3. bir kaç gündür yoktun modaerator özlemişim yazılarını <3

  YanıtlaSil
 4. cnm ya bunlar saçlarını dikiyorlar bir programda gördüm yani postiş takmak gibi birşey saçlarını çıtçıt takmıyorla onun yerine iple dikiyorlar ve bütün zencilerin önü bu şekildeydi benim gördüğüm kadarıyla programda.

  YanıtlaSil
 5. Chris Rock'ın Good Hair diye çok ilginç ve komik bir belgeseli vardı. Siyahilerin saçlarını kontrol etmek için yaptıkları ve harcadıkları emek/para anlatılıyordu. Bir kere saçları afro veya ince ince örgülü değilse bilin ki ya postiş, ya peruk, yahut "relaxer" denen bir kimyasala tabi tutulmuş ki bu öyle bir madde ki ciltte korkunç yanıklara sebep olabiliyor. Kendiliğinden düz ve parlak saçlı siyahi insan diye bir şey yok. Bahsettiğim belgeselde gayet orta halli bir siyah kadın saç işlemlerine yılda 30000-50000 dolar harcadığını söylüyordu mesela. Hatta geçen sene Beyoncé'nin kardeşi Solange saçları ile uğraşmaktan ve bu yapmacıklık zorunluluğundan bıktığı için saçlarını kısacık kestirdiğini, artık kendini daha özgür hissettiğini söylemişti.

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**