5 Nisan 2013 Cuma

Victoria Beckham'ın Leğen Kemiği Açılımı

Kundaklamaya ee kötü kaka diyenler Vici'nin kızına kundak yapmasıyla "Swaddle şart" oldular bir anda. Çocuklarını yazmasıyla sırtlarına bağlayıp ten&koku temasıyla tarlada işine devam eden insana burun büküp köylü işi diyenler Batı keşfedip, bez parçasını yüzlerce liraya Wrap Sling olarak satınca gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi koştular almaya. Eskiden çocuk ayak bağıydı her yere yalnız gidilirdi. 18 yaşına gelince kapıya koyulan aile olmaya aç Batı 3'er 4'er doğurup sülalece gezerek Fashion Week'e bile soktu, bu yıl bizimkilerde çocuklu geldi. Şimdi yeni moda çocuğu Leğen Kemiğinde taşımak biz zaten yapıyoruz diye bir şey kabul etmiyorum. Her yaptığı şeyin başkaları tarafından onaylanmasına ihtiyaç duyan toplumun kendi bildiği bir şey olamaz. Olsa da kendi bildiğini yapacak cesareti olmaz.

21 yorum:

 1. ne güzel bir yazı olmuş,düşüncenize,klavyenize sağlık :)
  öyle doğru ki dedikleriniz ve malesef etrafımız böyle insanlarla öyle çok dolu ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim asıl güzel olan aynı şeyleri düşünmek ve çoğalmak

   Sil
 2. Çok yerinde yorumlar yapıyorsun, twitterdan da takip ediyorum hayranlıkla... Böyle karakterli duruşu olan insanlarımız daha çok olsa keşke... Sevgiler...

  Gülen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülen ben teşekkür ederim bu güzel yorumun için, hayatım boyunca dilini tutanlardan olamadım. dile döktükçe, ne derler diye düşünmeden söyledikçe çoğalacağız bence. sevgiler

   Sil
 3. çocuğunu kucağında taşıyabiliyorsan taşıyacaksın 2-3 sene sonra öyle bir ağırlaşıyorlar ki istesen de alamıyorsun kucağına fırsatı değerlendirmek lazım vicky'i takdir ediyorum bu konuda aynı şekilde angelinayı da..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onlarda ilgi bir saatten sonra bittiği için Türk kültüründeki gibi sevgi dokunmak kaynaşma hali olmadığından güzel tabii onlar için.

   Sil
 4. Muhteşem yorumlamışsın! Eline aklına karakterine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. asıl güzel olan aynı şeyi düşündüğüm insanların olduğunu görmek çok mutlu ediyor beni

   Sil
 5. Mod'cum ne güzel yazmışsın, elcağızlarına sağlık.
  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. içimde tutamadığım daha neler var gelir bir bir onlar da:)

   Sil
 6. o topukluyla o kilodaki çocuğu ben olsam taşıyamam valla helal

  YanıtlaSil
 7. Vici, Angelina,Katie holmes.. örnekler çoğaltılabilir lakin suretleri degisse de kafalar aynı. Çocuk taşımanın akımımı olurmuş canim. Çantamı bu. Yok cantayi sapindan tut( cocukta el oluyor), yok kicindan tut( ornek; leğen kemiğinde çocuğun kavrandığı bölge). Çocuklarına bile yaklasimlari moda gözlüğü arkasından. Bide doğuya barbar derler hih:/ beren

  YanıtlaSil
 8. Mükemmel bir yazı olmuş tebrik ederim!

  Çiğdem
  www.emzikzincirim.com

  YanıtlaSil
 9. Merhaba yorumunuza bayıldım. Hislerimize tercüman olmuşsunuz.

  Sayın Beren siz de çok hoşsunuz,ellerinize sağlık; Çok güldüm. :))

  YanıtlaSil
 10. Bazıları bana çok samimi gelmiyor insanlar çocuklarını bile aksesuar olarak görmeye başladı.
  Ünlüler arasında doğurmak evlat edinmek moda haline geldi.
  Viki yi bilemeyeceğim ama 3 erkek çocuktan sonra kız çocuk onun için ayrı bir yeri olmalı ilgisi sürekli kucaktaki hali ondandır belki de :/
  Tek koluyla taşıyabilmesine şaşırmadım dersem yalan olur.

  YanıtlaSil
 11. bence en kolay taşıma şekli budur senelerdir bebekleri kucağımda böyle taşırım ve annem hep sen nası tutuyorsun öyle der halbuki boşta kalan elle istedğin herşeyi yapıyorsun. bebekde sağlam bir şekilde oturuyor:)

  bu arada çocukların modaya alet edilmesi bencede doğru değil. bizim ülkemiz eminim diğer ülkelerden daha iyidir çocuk yetiştirmede.

  YanıtlaSil
 12. cesaret lazım bize, güven lazım hepimize... söylediğinizi çok güzel dile getirmişsiniz ben daha da bir şey diyemiyorum.
  özge

  YanıtlaSil
 13. ne güzel yazmışsın walla,aynen oyle...

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**