13 Ocak 2014 Pazartesi

Evsel| Çerçeve

Her yerin dolu olduğu, müze gibi kolun değse bir şeyi kırıp düşürecekmişsin hissi veren evler bana kasvetli geliyor. Babam antika alıp sattığından bol bol eve de getirirdi sağolsun, küçükken evimizin her noktası envai çeşit parçalar ile doluydu. Bir de onların tozlanma kısmı var ki ona girmiyorum:) Sanırım bundan kaynaklı hiç merakım olmadı evi objeydi bibloydu doldurmaya. Yeni evde daha da sadeleştim.
Bu eve gelirken değiştirmeyi düşündüğümüz venge rengi koltuk, masa, tv konsolu beyaz duvar ve beyaz parke de kendini daha çok gösterince biraz daha kalmayı hak ettiler. Yorumlarda görünce eklemek istedim masa fotoğrafta küçük duruyor ama 6 kişilik ve büyüyebiliyor. İlk evimiz çok büyük değildi tüm eşya oraya özel yapılmıştı. Yakın zamana kadar duvarlar bomboştu biraz hareket gelsin diye İkea çerçevelere Amsterdam'dan aldığım Love yazısı ile siyah çerçeveyi saat görselinde ama karışık ekledim. Kimine çok boş gelebilir ama İskandinav tarzı ferahlık şu sıralar çok hoşuma gidiyor. Bu sadelikte kalacak her yer ama masanın sağında kalan duvara tek parça bir şey asarım gibi.

14 yorum:

 1. ben hemen bı fotomu yollıyım:P

  YanıtlaSil
 2. çocuklu olunca en güzeli bu bence heleki temizlik bakımından süper

  YanıtlaSil
 3. dort kisilik masa ne kadar kucuk cocuk oyun masasi gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sizin için yazıya ek yaptım masa 6 kişilik açılınca 8 oluyor

   Sil
 4. cok ferah ve ic acici bir salon gule gule otur yeni evinde. cercevelerde cok gusel olmuş.

  YanıtlaSil
 5. Masa yanindaki duvara kitaplik da guzel olur bir iki raf uzeri bile olsa sik durur.

  YanıtlaSil
 6. Yeni evinde
  gule gule otur. İcine sinmesi en önemlisi.
  Sadeliği çok sevdim

  reyhan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim reyhan ben de özellikle o hava olsun istemiştim sade ve ferah

   Sil
 7. Sade ve şık canım, en güzeli..İçinize sinmişse ne güzel, kimin ne düşündüğü çok ta önemli değil nasılsa :) Bu arada mobilyaları ne renk düşünmüştünüz de vazgeçtiniz..Beyaz mı? Eylül de bizde yeni eve geçicez inş, araştırmalara başladım artık :) Güle güle huzurla oturunuz yeni eviniz de :)sevgiler

  YanıtlaSil
 8. aynen öyle zevkler herkesin ayrı . siyah beyaz çizgili ve turkuaz ikilisi üzerine veya daha eğlenceli renkli bir şeyler arasında gidip geliyordum .

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**