6 Mart 2014 Perşembe

Rüzgar Giydi: Baharlık

Dışarıda bol bol akranlarıyla oynayabileceği yerlere götürüyorum Rüzgar'ı.  Geçen gün oyun parkında bir kız gelip tokat attı sonra da itti. Düşünce hemen kaldıran, oyun oynadığı çocukla paylaşamadığı bir şey olduğunda hemen karışan tiplerden değilim. Tokatı yedi ama hiç vurmadı, yanıma gelip anne agagaş vuydu dedi yanlışlıkla olmuştur oğlum deyip gönderdim. Annesi de kızı uyardı. Sonra kız bir daha itti bu sefer çocuğa bir şey demeden Rüzgar'ı alıp uzaklaştırdım burada oyna diye. Kızın annesi gülmeye başladı bizimki çok fena  erkekleri bile dövüyor diye gururla karışık ağız kenarıyla çocuğuna yapma dedi. Çocuklar her şeyi yapabilir ama ailelerin hırçınlık, paylaşmama, vurma gibi konularda çanak tutup böbürlenerek konuşmasını aklıma almıyor. Ben Rüzgar'ın elinden çekip veririm her zaman karşı tarafa ya da itiş kakış olursa bilinçli yapmadıklarını anlatmaya çalışırken millet bundan gurur duyuyor. El kaldırmadığı, hırçınlık yapmadığı, cana yakın olup sarılmayı, öpmeyi sevdiği için erkek çocuk bu azıcık sert olsun sonra pısırık olur akıllarını verdiklerinde çıldırıyorum.  Millet ne kadar seviyor abidik gubidik fişlemeyi. Herkesin aklı kendine beni tanıyanlar bilir kendim de her zaman güler yüzlü, çözümcül ve poztifimdir oğlumu da bu şekilde yetiştireceğim.

İçim dolmuş sanırım biraz neyse daha eğlenceli şeylere geçeyim geçen yıl alıp kenara attığım çoğu şeyi giydirme zamanı geldi. Baharın erken gelmesiyle tshirtlerin açılışını yaptık üzerine yine geçen yıl aldığım çift taraflı yağmurluk ile giydirdim. Ayakkabıların ise 3. ve son kez giyerek kapanışını yaptı tam tadını çıkaramadan küçüldü ayaklarına:) 

Ayakkabı Adidas - Tshirt ve Skinny pantolon Zara - Yağmurluk Bennetton

13 yorum:

 1. sizden şikayetçiyim çalışırken daha çok zaman ayırıyodunuz bloğa şimdi özletiyosunuz kendinizi rüzgoyu:)baya dertlenmişiz:)aynen katılıyorum size

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) nasıl tatlı bir sitem bu böyle. ne deseniz haklısınız son bir kaç hafta cidden çok boşladım. her gün post mutlaka gelecek

   Sil
 2. öncelikle bu şekilde düşündüğünüz için sizi tebrik etmek istiyorum. çoğu anne/baba nın bu şekilde çocuklarını hırçın, sevgisiz ya da çok aşırı sevgi ile, kibirli, şımarık yetiştirmelerini aklım almıyor. bundan gurur duymalarını ise düpedüz rezalet olarak tanımlıyorum. kibar davranmayı, gerektiğinde alttan almayı, güler yüz göstermeyi zayıflık olarak gören insanların ebeveyn olmalarına ise kesinlikle karşıyım. haşmetlimize laf etmiş gibi olmıyım ama, mesele 3 çocuk yapmakta değil, çocuk yetiştirmekte.. sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen.. herkes istediği gibi çocuk yetiştirebilir beni de başkasını da ilgilendirmez ama kulp takmayı aklım almıyor..

   Sil
 3. çocukların yaşıtları içinde kabul görmeleri kendilerini değerli hissetmeleri sosyal olarak çocuğun hoşgörü sahibi olmasını tetikler. Ne kadar çok başka çocuklarla vakit geçirirse o kadar sosyalleşir ve iletişimi kuvvetlenir. Anlattığınız konu da yalnız yetişen çocuklarda görülen anormal olmayan bir hırçınlık var ama olay çocukta değil ebevynin tutumunda. İstemeden hatalı galibiyet duygusu empoze ediyor o da farkında değil aslında. Sizi tutumunuz için tebrik ederim lütfen eğitimi olmayan kimselerin kulaktan dolma dediklerine kıymet vermeyin. Çocuk ona birey gibi davranıldığında kendini koruması gerektiği zamanı kendi kendine bulacaktır. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazıp yazmamakta çok tereddüt etmiştim iyi ki paylaşmışım paylaşıp fikir aldıkça rahatlamak diye bir şey var. teşekkür ederim.rüzgar da yalnız yetişen çocuklardan mutlu ve pozitif herkesin hakkına saygılı olsun tek arzumuz bu.

   Sil
 4. Lansmanda bizzat gördüm bu minik fashionista'yı çook cool'sun Rüzgar!

  YanıtlaSil
 5. Özlemiştim dünya güzeli Rüzgarı. Memlekette çocuk yetiştirmek zor, erkek çocuk yetiştirmek anlamsız bir şekilde daha zor ve sağlam sinirler gerektiriyor. Öyle basmakalıp tutumlar var ki, insan kendi tavrından, fikrinden şüphe ediyor. Ama işte sonra akıllı bıdık Rüzgo gelip anne aykadaş bana vuydu gibi dünyanın en olgun tavrını sergiliyor ya, ondan sonrası safi mutluluk, gurur bence. Maşallah küçük serseri Rüzgara, aynen devam izindeyiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biraz alışılmışın dışına çıktığında fiziki görünümden öğrettiğin değerlere kadar hemen farklı tutumlar başlıyor. tuhaf gerçekten

   Sil
 6. Canım aynı sıkıntıyı yaşıyoruz anlaşılan..Çınarın fazla sakin, kibar ve uyumlu olmasına herkesin bir yorumu oluyor..insanlara küfür eden,söz dinlemeyen, vuran, hırçın erkek çocuk olması gerekiyor galiba..
  Yetiştirme tarzımızı sorgulayanlar kendilerine ve büyüttükleri çocuklara bakarak yorum yapsalar birazcık !!!
  Coolll bebe rüzgooo, keşke yakın olsaydık çınarla oynardınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rüzgar'ın hiç erkek akranı yok ne güzel olurdu gerçekten.

   Sil
 7. Blogunuzu gerçekten severek takip ediyorum. O tarz davranan insanlara pek aldırış etmemek lazım. Ne de olsa her zaman alçak gönüllülük ve centilmenlik kazanır. Bu da öğretilen bir şeydir zaten :)

  Maşallah Rüzgar bu arada tam anlamıyla Junior Axl Rose. :)

  YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**