29 Ağustos 2014 Cuma

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinde 6 Saat

Darıca'daki Faruk Yalçın Hayvanat bahçesine en son 5 yıl önce gitmiştik o zaman Rüzgo yoktu tabii karı koca kendi kendimize hızlı hızlı gezip çıkmıştık.  Yaklaşık 1 ay önce Rüzgar'ın artık klasikleşen hastalığı ters geniz akıntısı ve alerjik astımının azdığı günlerin ertesinde ona biraz keyif versin diye spontane şekilde yeniden gittik. Bu sefer çocuklu olarak gittiğimizden 6 saat kadar uzun bir zaman kalarak hakkını verdik sanırım:) 
Algıda seçicilik daha önce botanik park ve çocuk lunaparkıyla pek ilgilenmemiştim bu sefer hayvanat bahçesi bizim için; botanik bahçe, oyun alanlarında molalar ve hayvanlar olmak üzere 3 aşamalı ve çok keyifli geçti.
Yaş 3 olunca tüm hayvanları tanıdığı için tadını çok güzel çıkartabildi Rüzgar. Tüm hayvanları çok seviyor ama özellikle maymunlara, penguenlere kendi deyimiyle punguyenler ve kaplanlarla çok ilgiliydi.
Web sitesinde kapanış 17:00 yazıyor biz yola geç çıktığımız için az gezebileceğimizi düşünüyorduk ki görevlilere sorunca içeride olduktan sonra hava kararana kadar kalabileceğimizi öğrendik. Ama zaten çoğu hayvan 5'den sonra pek gözükmüyorlar ortada evli evine köylü köyüne herkes yuvasına çekiliyor:)
analı kızlı maymuşlar alemi pek şeker:)
Beni en çok şaşırtan içerideki küçük de olsa Mc oldu. Tanıdık bir markayla iş birliği fikri çok güzel olmuş.
Her yer temiz ve bakımlıydı, koku ya da rahatsız edici hiç bir şey yoktu.
Rüzgar hem hayvanları hem boyuna posuna uygun minik lunapark oyuncaklarını çok sevdi,
üzerinden bir ay geçmesine rağmen her gün orada gördüklerini anlatıp yeniden gitmek istiyor. Bir süredir de kendini kaplan sanıyor :))
Biz Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesini çok sevip senelik üyelik yaptırdık. Gideceklere tavsiye içeride yiyecek içecek her şey var ve gayet uygun fiyatlarda. Biz cafe kısmını bilmediğimiz için minik sandviçler hazırlamıştım acıkırsak diye ama taşımaya hiç gerek yokmuş, bizim gibi sıcakta gidecekler yanlarına mutlaka şapka almalı. Bir de çok büyük bir alan olduğu için en rahat kıyafet ve ayakkabılarınızı giymekte fayda var.

1 yorum:

  1. Tüh tüh, biz bu haftasonu yurtdışındaydık, aradın mı beni yoksa?
    Yine gelin, biz de uğrayın :)

    YanıtlaSil

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**