22 Ekim 2014 Çarşamba

Alexander Wang x H&M Lansmanı‏

H&M'in 10 yıldır dünyaca ünlü tasarımcılarla yaptığı iş birliklerine bir yenisi daha eklendi. Asya kökenli Amerikalı Alexander Wang H&M için kadın, erkek ve unisex  parçalardan oluşan siyah ağırlıklı, Amerikan spor giyimi esintili, keskin hatlara sahip giyim ve aksesuar koleksiyonu New York dünya lansmanından sonra  Nişantaşı showroom'da Wang'in ruhunu yansıtan siyah beyaz ve kum torbalarıyla oluşturulan bir dekorasyonla tanıtıldı. H&M showroom'una defalarca giden biri olarak bu sefer işim olduğundan katılamasam da gelen fotoğraflardan görüyorum ki Alex H&M'e çok yakışmış, en cool hallerinden birine bürünmüş stüdyo.
Wang'in yaşı henüz çok genç olsa da (31) "ki bu da H&M'in en genç tasarımcı iş birliği olmuş oldu" moda serüveni pek ilginç. Tüm hayatını geçirdiği San Francisco'dan ayrılıp 18 yaşında Parsons School of Desing'da okumak için New York'a yerleşiyor. Marc Jacobs, Vogue Amerika, Derek Lamb, Teen Vogue'da yaptığı stajyerliklerde edindiği tecrübeye güvenerek üniversite'yi yarıda bırakıp 22 yaşında kendi adı olan markasını kuruyor. Bu süreçte Barneys New York'ta ayakkabıcılık dahi yapıyor. Rahatlıktan ödün vermeyen jenerasyonu yakalayan tasarımlarıyla fark edilip 28 yaşında dünyaca ünlü Fransız markası Balenciaga'nın yaratıcı yönetmenliğine getiriliyor.

İlginç değil mi?  Başarı sadece diploma değil çok istemek ve çok çalışmaktan geçiyor dersek bu tabloda havada kalmaz.

Ve bu özel koleksiyon tüm dünyada ve Türkiye’de 6 Kasım Perşembe günü H&M Zorlu Center, İstinye Park, İstiklal Caddesi ve Ankara CEPA mağazalarında satışa sunulacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir Blogunuz yok ve yorum bırakmak isterseniz,

Yorumlama biçimi Profil seçin kısmına tıklayıp Adı/Url 7. seçeneği seçip AD kısmına adınızı yazıp url kısmını boş bırakarak yorum gönderebilirsiniz.

**Sevgiler**